Сімейні відносини
Не сприймайте дитину як маленьку. Доручайте їй виконувати певні завдання вдома, визначаючи її обов’язки. Робіть це тактовно, наголошуючи на її дорослості і довірі, наприклад, пропонуючи їй помити посуд.
Залучайте дитину до сімейних економічних справ. Навчайте її порівнювати ціни, розуміти сімейний бюджет. Наприклад, дайте їй гроші на хліб і морозиво, коментуючи вартість обох товарів.
Не будуйте відносини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини своїх вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу.
Намагайтеся дивитися на світ очима вашої дитини, адже здатність бачити світ очима іншого - це основа взаєморозуміння.
Любіть дитину, знаходьте радість у спілкуванні з нею.
Дитина в суспільстві
Не критикуйте і не ображайте дитину перед іншими людьми. Якщо хтось скаржиться на дитину, висловіть свою подяку і обіцяйте обговорити цю проблему пізніше.
Навчіть дитину ділитися своїми проблемами, обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками або дорослими. Виявляйте щиру зацікавленість у думці дитини - це допоможе сформувати в неї правильну життєву позицію.
Захоплення і розвиток дитини
Знайдіть спільні інтереси для всієї вашої сім’ї. Це може бути спільне перегляд мультфільмів, обговорення життєвих ситуацій або сімейних проблем.
Відповідайте на кожне запитання дитини, тоді її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.
Частіше хваліть дитину. На скарги про те, що щось не виходить, скажіть: “Обов’язково вийде, потрібно просто ще раз спробувати. Я завжди готовий допомогти, якщо тобі це буде потрібно”.
Формуйте високий рівень прагнень. Вірте, що ваша дитина зможе все, вам просто потрібно їй допомогти. Хваліть дитину словами, усмішкою, ласкою.
Старайтеся якомога частіше розмовляти з дитиною. Розвиток її мовлення - це запорука успішного навчання.